Mania Skakania i Escape Room

    W minionym tygodniu grupa III oraz kilku wychowanków innych grup pod opieką wychowawców p. Joli, Kasi i p .Romana była na wycieczce w Lublinie.

Głównym punktem wycieczki była wizyta w skocznym miejscu o nazwie – „Mania Skakania”.

Wychowankowie przekonali się, że walka z grawitacją jest możliwa! Duży basen z gąbkami, ścieżki akrobacyjne, trampoliny z koszami do ćwiczenia wsadów, arena do zbijaka, tyrolka nad gąbkami - to kompleksowe centrum rozrywki dla małych i dużych.

Instruktorzy pokazali naszym wychowankom triki i sztuczki,  gdzie pod profesjonalną opieką każdy mógł spróbować  swoich sił w powietrzu :)

Chłopcy zagrali w zbijaka, toczyli między sobą walki a po wszystkim ciężko było złapać oddech. 

    Po dwóch godzinach solidnego wysiłku grupa udała się w miejsce, które również wymagało dużo wysiłku, tym razem umysłowego. Escape room – gra, w której uczestnicy zostają zamknięci na 60 minut w tematycznie przygotowanych pokojach zagadek tzw. Escape Room, z których muszą się wydostać. Aby się wydostać, należy rozwiązać przygotowane wcześniej zagadki. Tylko od uczestników gry zależy, czy  przejdą wszystkie zagadki umysłowe bądź zręcznościowe. Grupa została podzielona na dwa siedmioosobowe zespoły, pierwszy udał się do Gabinetu Marszanda a drugi do Komisariatu Policji. Obie drużyny wydostały się z pokoi przed czasem! 

 

                                                                                                     Katarzyna Dębska