Może nam nie uwierzycie – lecz HOSPICJUM to też ŻYCIE !!!

                                                                                                           To nie drzewa szumią w kniei

                                                                                                           tylko idzie MARSZ NADZIEI !!!

 

Niech cały świat nam zazdrości – PUŁAWY miastem  wrażliwości!!!!

 

26 września 2019 r. /czwartek/ ulicami naszego miasta przeszedł MARSZ  NADZIEI.

Coroczny przemarsz ulicami Puław organizowany przez Puławskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych "HOSPICJUM" jest  symbolicznym gestem solidarności z podopiecznymi puławskiego hospicjum im. Św. Matki Teresy z Kalkuty,  jak również przekazaniem dowodów naszej pamięci o ludziach cierpiących i wyrazów uznania dla Personelu hospicjum, członków  Stowarzyszenia i wolontariuszy hospicjum.

Tam gdzie dostrzegane są potrzeby ludzi chorych i wyrażana solidarność z nimi, nie mogło zabraknąć NAS – społeczności Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Puławach.

Grupa 10-u wychowanków pod opieką wychowawców / P. Anny Nikodemskiej i P. Katarzyny Szczybelskiej/bardzo aktywnie włączyła się do udziału w MARSZU.

Nie przeszkadzał nam deszcz, ani zmęczenie, ani inne niedogodności!!!!!

Kilku wychowanków pełniło funkcje "porządkowych" dbając o bezpieczeństwo  uczestników marszu, dwóch dźwigało nagłośnienie a reszta dzielnie maszerowała i z całej mocy / jak tylko mogła najgłośniej!!!!/ włączała się w skandowanie haseł MARSZU.

Na marinie czekały na nas drożdżówki i kiełbaski, a przede wszystkim mnóstwo ciepłych, dobrych i serdecznych słów od Pani Prezes Stowarzyszenia – Justyny Walecz-Majewskiej.

Wracaliśmy do ośrodka szczęśliwi i zadowoleni z siebie, z niezachwianą wiarą, że mamy w sobie niezwykłe pokłady dobra i życzliwości!

Ten MARSZ był dotknięciem tych zasobów! To nas cieszy i buduje!!!!

I jeszcze jedno- po raz kolejny udowodniliśmy, że społeczność Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Puławach w pełni zasługuje na honorowy i niezwykły tytuł "PRZYJACIEL HOSPICJUM"!!!!!

 

                                                                                                                               Anna Nikodemska